Resweratrol — cenne wsparcie dla zdrowia

Resweratrol — cenne wsparcie dla zdrowia

Kluczową kwestią dla zdrowia organizmu jest właściwe żywienie, dostarczające wszystkich niezbędnych składników. Czasem to jednak za mało, by odpowiednio o siebie zadbać, potrzebne może być też dostarczanie innych substancji, jakie ciężko jest znaleźć w pokarmach. Jedną z nich jest resweratrol, który warto suplementować, zwłaszcza gdy rzadko spożywa się winogrona i unika wina. Dowiedz się więcej na temat tej substancji.

Jaki wpływ resweratrol ma na organizm?

Substancja ta nie jest tak dobrze znana jak witaminy i minerały, jakie zwykle się suplementuje (czy poszukuje ich w pokarmach), ale nie oznacza to, że nie ma znaczenia. Zwykle dowiadują się o niej osoby szukające sposobów na poprawę krążenia i ustrzeżenie się przed skutkami chorób związanych z nieprawidłowym przepływem krwi —  a warto pamiętać, że są one w Polsce niezwykle powszechne. Stosowanie suplementów zawierających resweratrol jest świetnym sposobem na wsparcie zdrowia w tym obszarze, zwłaszcza że związek ten ma pochodzenie organiczne —  występuje w skórkach winogron.

Działanie antyoksydacyjne

Tylko nieco mniej ważne jest działanie oksydacyjne, jakie związek ten wykazuje. Z takiego wpływu na organizm znane są zwłaszcza witaminy C i E, jednak nie warto ograniczać się tylko do nich. Stosowanie resweratrolu pomaga chronić komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, co nie dopuszcza do ich zbyt szybkiego starzenia —  chodzi tu nie tylko o zachowanie młodego wyglądu, ale też ogólnego zdrowia organizmu i jego poprawnego funkcjonowania.

Zamiast kieliszka wina

Na pewno wiele osób słyszało o tym, że, zdaniem niektórych, na przykład Francuzów, kieliszek wina wypijany do obiadu bądź kolacji jest sposobem na zdrowie i długowieczność. Jest to właśnie zasługa obecności w tym trunku owej substancji. Dobry suplement będzie jednak lepszym wyborem, gdyż nie zawiera alkoholu, który nie wszyscy mogą (i powinni) pić.