Nowoczesne paleniska ogrodowe — świetny element wyposażenia ogrodu

Nowoczesne paleniska ogrodowe — świetny element wyposażenia ogrodu

Szczęśliwi posiadacze terenów przydomowych, zwykle aranżowanych na ogrody, chcą, by przestrzenie te były jak najbardziej funkcjonalne i sprzyjały wypoczynkowi. Oprócz zatem mebli ogrodowych warto umieścić w nich także paleniska. Imprezy pod chmurką z towarzyszeniem ognia, wspólne pieczenie kiełbasek czy romantyczne wieczory przy migotliwym płomieniu staną się dzięki nim jeszcze przyjemniejsze, a także bezpieczne. Poznaj te produkty!

Nowoczesne paleniska ogrodowe —  czym się odznaczają?

Ograniczona przestrzeń na ognisko nie musi mieć formy kamieni ułożonych na ziemi. Znacznie elegantszym wyborem, a nawet prawdziwą ozdobą przydomowego terenu, na przykład ogrodu, są paleniska z żeliwa, projektowane przez prawdziwych artystów. Mają one różne formy, na przykład brył, kwadratów czy koszy, a nawet wyglądają jak eleganckie stoliki, pośrodku których płonie ogień. Dostępne są też warianty z wiszącym rusztem, idealne dla osób, które chcą przyrządzać na ogniu posiłki —  nowoczesne paleniska ogrodowe mogą być wykorzystywane zarówno do tego, jak i do delektowania się płomieniem czy ogrzewania się przy nim, zamiast stosowania na przykład ogrzewaczy gazowych.

Malowane proszkowo na czarno, konstrukcje te prezentują się niezwykle elegancko, nawet gdy nie płoną w nich drwa czy nie trzaska płomień, stanowią zatem doskonałą ozdobę posesji. Można je umieszczać w różnych miejscach, tym bardziej że ogień jest odpowiednio zabezpieczony, nie ma zatem ryzyka jego rozprzestrzenienia się czy uszkodzenia podłoża, bezpieczne są więc na przykład ogrodowe rośliny, tak samo jak uczestnicy spotkania przy blasku ognia. Odpowiednio zabezpieczone, solidne powierzchnie są też odporne na szorowanie, stosowaną chemię, zabrudzenia czy opady atmosferyczne, palenisk nie trzeba zatem chować poza sezonem ani specjalnie na nie uważać. Przez wiele lat zachowują nienaganny wygląd.

Wyjątkowa propozycja —  palenisko według Twojego projektu

Jeśli oferta takich produktów przygotowana przez producenta nie zaspokaja Twoich oczekiwań w pełni, bo na przykład marzysz o czymś zupełnie niepowtarzalnym, możesz zdecydować się na zamówienie wykonania paleniska według Twojego projektu. Pozwala to zyskać pewność, że nikt nie ma takiego samego elementu wyposażenia ogrodu oraz daje gwarancję, iż artykuł będzie zaspokajał wszystkie Twoje oczekiwania.