Nowoczesne paleniska ogrodowe — co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne paleniska ogrodowe — co warto o nich wiedzieć?

Wykonana z wytrzymałego żeliwa, pomalowanego proszkowo na elegancką matową czerń, konstrukcja, tworząca ograniczoną przestrzeń do bezpiecznego i wygodnego palenia ognia, to świetny wybór. Paleniska ogrodowe w takich formach są spotykane coraz częściej. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

Bezpieczny sposób na ogień

Blasku i dźwięku żywego płomienia nie da się zastąpić, tak samo jak zapachu palących się polan, nic więc dziwnego, że większość osób woli klasyczne ogniska niż biokominki czy ogrodowe ogrzewacze gazowe. Takie rozwiązania są jednak wybierane ze względu na ich bezpieczeństwo oraz wygodę stosowania, wszak na ognisko trzeba wydzielić miejsce na posesji, w dodatku takie, w jakim płomień nie zagrozi roślinom, a także będzie odpowiednio oddalony np. od budynków czy elementów małej architektury. Nastręcza to sporo kłopotów, tak samo jak konieczność ciągłego kontrolowania ognia, co uniemożliwia pełen relaks czy stałe uczestniczenie w imprezie. Nowoczesne palenisko ogrodowe jest rozwiązaniem wszystkich tych problemów i znakomitym kompromisem między tradycyjnym ogniskiem a wymienionymi zamiennikami żywego ognia.

Bez względu na to, które palenisko wybierzesz, wyglądające jak elegancki stolik z dużym blatem, pośrodku którego ma zapłonąć ogień, czy bryły w kształcie łzy, tworzącej kosz na drwa, możesz mieć pewność bezpieczeństwa. Palenie ognia w tak ograniczonej przestrzeni jest wygodne i nie wymaga kontroli. Oznacza to, że możesz rozpalić płomień i oddać się beztroskiej zabawie, pamiętając tylko o tym, by, w razie potrzeby, dorzucać drwa. Poza tym możesz wybrać wariant, na którym umieścisz ruszt, bądź gotową konstrukcję z efektownym, wiszącym rusztem. Jednak nawet najprostsze formy palenisk pozwalają na przyrządzanie posiłków —  można piec nad nimi kiełbaski na patykach tak samo jak nad ogniskiem.

Piękny wygląd

Nietrudno zauważyć, że tego rodzaju konstrukcje to nie tylko świetny sposób na delektowanie się wyjątkowym klimatem, jaki zaprowadza ogień, ale też prawdziwa dekoracja ogrodu czy przestrzeni przy domu. Palenisko możesz umieścić nawet na większym tarasie. Solidne konstrukcje, ze starannie zabezpieczoną powierzchnią, długi czas zachowują perfekcyjny stan i nienaganny wygląd. W produkty te zatem opłaca się inwestować. Są świetnym dopełnieniem nowoczesnych posesji i zadbanych ogrodów.