Łączniki świecznikowe — dlaczego warto mieć je w domu?

Łączniki świecznikowe — dlaczego warto mieć je w domu?

Nowoczesne produkty z branży elektrycznej często stanowią duże udogodnienie, warto zatem korzystać z dostępnych rozwiązań. Jednym z godnych uwagi produktów jest łącznik świecznikowy, pozwalający na zapalanie pożądanej liczby żarówek, czy to w ramach jednej lampy, czy grup, zależnie od tego, jakiego dokona się połączenia. Dowiedz się więcej na temat korzyści ze stosowania takich produktów.

Ile łączników świecznikowych wybierzesz?

Tego rodzaju produkty często kojarzone są z żyrandolami i innymi rozbudowanymi produktami oświetleniowymi, które mają kilka ramion i dużo żarówek. Posiadający dwa odrębne klawisze łącznik świecznikowy pozwala zapalać daną liczbę żarówek, na przykład przyciski mogą mieć przyporządkowane po połowie żarówek. Dzięki temu można zapalić zarówno całą lampę, jak i tylko jej część, zależnie od tego, ile światła się potrzebuje. Warto jednak pamiętać, że wystarczy odrobina umiejętności, by z łącznikiem połączyć także inne, odrębne źródła światła, dzięki czemu jednym przyciskiem będzie można zapalać np. grupę lamp —  bądź ich część.

Kolejna kwestia, o jakiej warto pamiętać, to fakt, że tego rodzaju rozwiązanie można zastosować w różnych pomieszczeniach w domu, nie tylko w salonie, gdzie zwykle posiada się najmocniej świecącą, wyposażoną w kilka żarówek lampę, a także kilka źródeł światła. Warto zastosować ten osprzęt wszędzie, gdzie może się przydać, zwłaszcza że kosztuje mało, a jego instalacja jest prosta —  większość osób poradzi sobie z tym samodzielnie. Co więcej, produkty te można też spotkać w wersji na zewnątrz czy hermetycznej, dzięki czemu da się je instalować na przykład na zewnętrznych ścianach, sterując oświetleniem posesji.

Wygoda, ale i oszczędności

Na pewno możliwość zapalenia części żarówek jest wygodniejsza niż konieczność zaświecania ich wszystkich za każdym razem —  nie zawsze potrzeba tak samo jasnego światła, a czasami może być ono wręcz drażniące, podczas gdy jego mniejsza ilość sprzyja np. relaksowi i wyciszeniu. Jeszcze ważniejszy jednak dla wielu osób jest fakt, że dzięki posiadaniu takiego osprzętu można korzystać z mniejszej liczby żarówek, co oznacza ogromne oszczędności. Światło warto oszczędzać zwłaszcza wtedy gdy jest najzupełniej zbędne i można poprzestać na ciemniejszym otoczeniu. Odczuje to portfel, ale i planeta.

Zainwestuj w takie produkty!

Przy wszystkich wymienionych zaletach dzisiejsze łączniki mogą jeszcze wyglądać bardzo ładnie. To nie tylko klasyczne białe kontakty, ale też wersje w wielu innych kolorach, w tym metalicznych.