Kosmetyki do twarzy, które warto mieć

Kosmetyki do twarzy, które warto mieć

Pielęgnacja cery zwykle zajmuje kobietom najwięcej czasu i wymaga sporo troski. Nic dziwnego, skóra twarzy jest nieustannie narażona na wpływ licznych szkodliwych czynników, trzeba więc dobrze i intensywnie o nią dbać, by była zdrowa, piękna i długi czas zachowała młody wygląd. Sprawdź, jakie kosmetyki mogą ci w tym pomóc.

Nie tylko podstawy

Kluczem do zachowania zdrowej i pięknej skóry jest zaspokajanie jej podstawowych potrzeb, dotyczących oczyszczania i złuszczania, a także nawilżania. Jednak nie w każdym przypadku będzie to wystarczające, zresztą nie warto się tylko do tego ograniczać skoro na rynku jest tak wiele różnych produktów, wdzięcznych w stosowaniu i bardzo skutecznych. Wybierając odpowiednie kosmetyki do twarzy można na przykład zapanować nad pojawianiem się niedoskonałości, zapewnić sobie piękny blask czy ochronę przed przebarwieniami od słońca.

W co warto się wyposażyć?

Wybierane produkty muszą być oczywiście dobrze dopasowane do rodzaju i potrzeb cery, nie wolno sięgać po przypadkowe środki, na przykład ze względu na kuszące reklamy czy piękny wygląd, w ten sposób można bowiem zaszkodzić swojej cerze. Czego zakup zaś warto rozważyć? Przyda się między innymi:

  • krem z wysokim filtrem UV —  może to być, zależnie od preferencji, krem nawilżający na dzień z ochroną przeciwsłoneczną, im wyższą, tym lepiej, bądź preparat typu BB, łączący w sobie zalety kremu i lekkiego podkładu. Co ważne, ochrona UV powinna być stosowana zawsze, nawet w zimowe i pochmurne dni, przez okrągły rok;
  • serum —  w sprzedaży da się znaleźć różne warianty takich produktów, odznaczających się silnym skoncentrowaniem składników. Można wybrać serum nawilżające, odmładzające czy rozświetlające skórę. To świetne uzupełnienie kremu;
  • tonik oczyszczający — do odświeżenia, odblokowania porów, usunięcia nadmiaru sebum. Najlepiej wybierać lekkie kosmetyki, na przykład micelarne, pozbawione alkoholu.

Skuteczna pielęgnacja

Dobór odpowiednich preparatów to klucz do pięknej i zdrowej cery. Warto postawić na kompleksową pielęgnację i stosować wszystkie potrzebne produkty.