Fotele siatkowe i skórzane — które wybrać do swojego biura?

Fotele siatkowe i skórzane — które wybrać do swojego biura?

Wyposażenie biura wpływa na wizerunek firmy, ale przede wszystkim na wygodę pracy. Warto zadbać o obie te kwestie, stawiając na wysokiej jakości meble do siedzenia. Ponieważ będą one użytkowane przez pracowników przez wiele godzin dziennie, trzeba je dobrać naprawdę dobrze. Dowiedz się, jak to zrobić.

Fotele skórzane —  nie tylko do gabinetu prezesa

Meble takie są zwykle kojarzone z luksusowymi gabinetami i postrzegane jako dość kosztowne. Warto jednak pamiętać o tym, że:

  • można je znaleźć w różnych wariantach, także cenowych,
  • inwestycja w nie to zakup na lata, gdyż takie artykuły są nieprzeciętnie wytrzymałe.

Poza tym zakup skórzanych foteli dla podwładnych istotnie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa, zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Mówiąc prościej, zaimponuje się odwiedzającym biuro kontrahentom czy klientom, pracownicy zaś docenią to, że szef dba o ich wygodę —  ta jest bowiem niezaprzeczalna.

W dodatku meble takie mają wiele innych zalet, nie tylko skórzane obicie, przekładające się na miękkość siedziska i efektowny wygląd, a i także odporność. Najlepsze artykuły tego rodzaju są wyposażone w liczne udogodnienia i funkcje. W biurze bardzo ważne są zwłaszcza podłokietniki, a także możliwość regulacji —  wysokości siedziska oraz kąta nachylenia oparcia.

Kiedy fotele siatkowe to dobry wybór?

Wybierając meble do biura trzeba pamiętać o tym, że będą one zajmowane przez wiele godzin dziennie, a to rodzi różne utrudnienia. Wygodnie jest siedzieć na krześle bądź fotelu, którego oparcie nie nagrzewa się nadmiernie od ciała, co groziłoby przykrym poceniem, uciążliwym w upalne dni, ale też zimowe, kiedy pomieszczenia są intensywnie ogrzewane. Fotele siatkowe, zapewniające cyrkulację powietrza, pozwalają uniknąć takich niedogodności, kiedy zatem istnieje zagrożenie wysoką temperaturą, choćby ze względu na zlokalizowanie biur na południowej stronie budynku, mogą być nawet lepszym wyborem niż meble obite skórą. One także są bardzo eleganckie i zwykle mają profilowane oparcia, zapewniające wygodę.

Wybierz odpowiednie wyposażenie

Wyposażenia do biura, a zwłaszcza siedzisk, nie powinno się wybierać przypadkowo. Ergonomia pracy i wygoda pracowników to najważniejsze kwestie, jakie trzeba wziąć pod uwagę.