Czy warto stosować resweratrol?

Czy warto stosować resweratrol?

Do prawidłowego funkcjonowania organizm potrzebuje wielu minerałów, witamin i innych substancji, jakie należy dostarczać z pożywieniem, a kiedy to nie wystarcza —  w formie suplementów. Przydać może się też stosowanie innych składników. Czy jednym z godnych polecenia jest resweratrol? Sprawdź, by się tego dowiedzieć.

Czym jest resweratrol?

Suplementy z tym składnikiem można znaleźć w wielu miejscach, sklepach stacjonarnych i internetowych, nie wszyscy jednak wiedzą, czym on jest, w przeciwieństwie na przykład do wapnia czy witaminy C. Tymczasem jego wpływ na zdrowie jest bardzo duży i warto po niego sięgać zwłaszcza w niektórych przypadkach. Jest to chemiczny związek organiczny, występujący naturalnie przede wszystkim w skórkach winogron i z tego względu także w winie. Na pewno każdy słyszał o tym, że kieliszek czerwonego wina wypijany każdego dnia dobrze robi na krążenie i serce. Resweratrol zawarty w suplementach działa podobnie i może być dobrą alternatywą dla wina jeśli ktoś nie chce lub nie może go pić.

Substancja ta poprawia krążenie, zatem może być dobrym wyborem dla osób chcących zadbać o ten obszar działania swojego organizmu, na przykład w podeszłym wieku. Poza tym jednak jest to silny antyoksydant, co oznacza, że chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, opóźniając starzenie —  co jest ważne nie tylko w kontekście wyglądu. Czy zatem warto sięgnąć po tego rodzaju suplementację? Zdecydowanie tak.

Dlaczego jeszcze warto?

Na pewno duże znaczenie ma naturalne pochodzenie tego związku —  oczywiście istotne jest, by sięgać po również naturalne suplementy diety z jego zawartością, a nie chemiczne zamienniki. Dobrze będzie też wybrać preparat z odpowiednio dużą dawką substancji aktywnej. Właściwym rozwiązaniem będzie jego zakup w renomowanym sklepie, na przykład internetowym.