Poznaj liczne zalety podkładu epoksydowego
Wykonywanie napraw metalowych powierzchni wymaga użycia specjalistycznych preparatów o właściwościach antykorozyjnych i izolujących. Niewątpliwie doskonały wybór stanowi m.in. podkład epoksydowy, który należy do najpopularniejszych rozwiązań na rynku. Za co jest on ceniony przez fachowców i kiedy warto go zastosować? Zapoznaj się z tekstem, aby poznać odpowiedź!
Przemyślany skład podkładu epoksydowego
Wyróżnić można środki zamknięte w metalowych pojemnikach oraz w formie aerozolu, które są bardzo proste w aplikacji. Podstawowym składnikiem obu wersji jest żywica epoksydowa, odznaczającą się wysokim stopniem usieciowienia, przez co tworzy ona niezwykle trwałą barierową powłokę. Oprócz tego w mieszance znajdują się wypełniacze, inhibitory spowalniające reakcje korozyjne, a także dodatki zapewniające doskonałą przyczepność. Opisywany produkt należy zawsze nakładać z odpowiednimi akcesoriami zabezpieczającymi, takimi jak maska lakiernicza.
Liczne zalety podkładów epoksydowych
Dzięki swojej formule podkład epoksydowy ma mnóstwo zalet. Bardzo dobrze chroni on powierzchnie przed wilgocią i rdzą – nawet dwa razy lepiej niż rozwiązania akrylowe. Co ważne, aby uzyskać odpowiednią izolację wystarczy nałożyć cienką warstwę. Substancja wykazuje również bardzo dużą przyczepność do rozmaitych materiałów oraz może być stosowana w systemie „mokro na mokro”. Do jej atutów trzeba zaliczyć też krótki czas schnięcia, który w normalnych warunkach wynosi około 90 minut.
Zastosowanie podkładu i maski lakierniczej
Gdzie najczęściej stosuje się podkład epoksydowy? Specjaliści zwykle wykorzystują go w działaniach związanych z naprawą karoserii, np. do izolacji szpachlówki. Znajdzie on jednak zastosowanie także w przypadku innych materiałów stalowych, aluminiowych, a nawet betonowych. Aby uzyskać idealne efekty i zadbać o bezpieczeństwo należy rozpylać preparat, nosząc elementy zabezpieczające takie jak maska lakiernicza.